بازدید : مرتبه
تاريخ : یکشنبه 23 خرداد1389

خبرگزاري ش.ر.خ.ف : ستاره مطرح سينماي هند براي تماشاي مسابقات فوتبال جام جهاني راهي آفريقاي جنوبي شد.

به گزارش خبرگزاري ش.ر.خ.ف و به نقل از كلكته‌تايمز، شاهرخ‌خان بخاطر شور و اشتياق بسياري كه به اين رشته ورزشي دارد، روز سه‌شنبه(‌ديروز) به همراه آريان و سوانا ( 2 فرزندش) راهي ژوهانسبورگ شد تا از روز جمعه با شروع مسابقات بتواند به تماشاي اين پيكارها بنشيند.

اين ستاره باليوود اظهار داشت: من از كودكي شيفته فوتبال و جام جهاني بودم. يادم مي‌آيد هميشه موقع برگزاري اين مسابقات من و مادرم هر شب بيدار مي‌نشستيم و بازي‌ها را تماشا مي‌كرديم. به اين خاطر بازيكناني مثل رودي فولر و كارل هاينتس رومينيگه از آلمان، سوكراتس از برزيل و ديگو مارادونا از آرژانتين،‌ چهره محبوب ما بودند.

اين بازيگر 44 ساله تاكيد كرد: با اين شور و علاقه هيچوقت تماشاي زنده بازي‌ها را از دست نداديم. مادرم هميشه آرزو مي‌كرد روزي فرا برسد كه همراه من در اين مسابقات حضور يافته تا از نزديك بتوانيم به تماشا بنشينيم.
شاهرخ خان در مورد تيم‌هاي مورد علاقه‌اش گفت: آرژانتين، برزيل، آلمان و اسپانيا را دوست دارم ولي انگليس آنگونه كه مي‌گويند خيلي هم خوب نيست.

وي ضمن تاسف از عدم محبوبيت اين رشته ورزشي در شهر محل اقامتش كلكته، گفت: واقعا تعجب مي‌كنم. شايد تنها ملتي در جهان باشيم كه اين بازي‌ها شور و هيجاني در ما ايجاد نكرده است.

شاهرخ خان كه به همراه فرزندان و دوستانش بطور پيوسته فوتبال بازي مي‌كند، گفت: الان طرفدار بازي كريستيانو رونالدو و كاكا هستم. در گذشته‌هاي دور از تماشاي بازي زيكو، پلاتيني،‌ بكن‌باوئر، پائولو روسي، باجو و رونالديينيو لذت مي‌بردم.

جام‌جهاني از 21 خرداد با حضور 32 تيم در 8 گروه آغاز خواهد شد.ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: «شاهرخ‌خان» در فيلم سينمايي «را-وان» در نقش كارمندي كه ابرقهرمان مي‌شود، بازي مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم، شاهرخ خان در اين فيلم مثل تمام ابر قهرمان‌هاي قصه‌هاي كميك استريپي يك هويت دوگانه و متضاد خواهد داشت.
اين بازيگر در قصه فيلم «را - وان» در نقش مرد ساده دلي ظاهر مي‌شود كه يك كارمند معمولي است. ولي زماني كه يك خطر بزرگ جامعه و مردم را تهديد مي‌كند، او تبديل به ابرقهرمان شكست ناپذير مي‌شود. اين ابرقهرمان به كمك قدرت فراواني كه دارد به نبرد با عوامل منفي قصه مي‌رود.
فيلمنامه فيلم اريژينال است و توسط «آنوبهاو سينها» نوشته شده است.
او كارگرداني فيلم را نيز بر عهده دارد.
قرار است نقش كاراكتر منفي قصه فيلم را يكي از بازيگران مطرح سينماي هند بازي كند تا بر جذابيت آن افزوده شود.
شايعات حكايت از آن مي‌كند كه بازي در اين نقش به «آنيل كاپور» پيشنهاد شده است.
كاپور كه بيش از سه دهه است نقش قهرمان مثبت محصولات باليوودي را بازي مي‌كند، سال قبل در نقش مجري برنامه تلويزيوني فيلم اسكاري «ميليونر زاغه‌نشين» ايفاي نقش كرد.
رسانه‌هاي گروهي هند از حضور شاهرخ خان در نقش يك ابرقهرمان استقبال كرده‌اند.
اين بازيگر كه پس از بازي در نقش ضد قهرمان چند فيلم بسيار پرفروش سينماي هند در اوايل دهه نودتبديل به مطرح‌ترين چهره باليوود شد، پس از آن به ايفاي نقش‌هاي درام و رومانتيك پرداخت.
وي در سال‌هاي اخير يك بار دركمدي اكنش «مه هونا» در يك نقش اكشن و ماجرجويانه بازي كرد.
با وجود موفقيت خوب مالي اين فيلم در جدول گيشه نمايش، شاهرخ خان ديگر به سراغ اين نوع فيلم‌ها نرفت.
تهيه كنندگان «را - وان» قصد دارند آن را تبديل به يك مجموعه فيلم سينمايي كنند.
صنعت سينماي هند قبل از اين با توليد فيلم «كريش» به سراغ قصه‌هاي ابرقهرمانه رفته است.
اين فيلم كه قسمت دوم «كويي ميل گيا» ساخته راكش روشن است، قصه ابرقهرماني را تعريف مي‌كند كه به نبرد با يك نيروي شيطاني برمي‌خيزد. نقش اين ابرقهرمان را «هريتيك روشن» بازي كرد و قسمت جديد اين مجموعه فيلم قرار است در سال جديد ميلادي به روي پرده سينماهاي هند برود.
جديدترين فيلم شاهرخ خان به نام «نام من خان است» اين هفته به روي پرده سينماهاي هند مي‌رود.
اين فيلم اولين فيلم اين بازيگر در پانزده ماه اخير است كه اكران عمومي مي‌شود.

 ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: شاهرخ خان مي‌گويد اولين بار پيشنهاد بازي در «ميليونر زاغه‌نشين» به وي داده شد، ولي او بازي در آن را رد كرد.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم، دني بوبل كارگران فيلم براي معرفي «ميليونر زاغه‌نشين» راهي بمبئي شده و همزمان با اين سفر، شاهرخ‌خان رازي را كه در پشت صحنه اين فيلم وجود داشته است، فاش كرد.
شاهرخ‌خان گفت: «دني بويل» از من خواست نقش مجري برنامه مسابقه حضور ذهن را بازي كنم. او مرا در برنامه تلويزيوني «كي مي‌خواد پولدار بشه» در مقام مجري ديده بود و احساس مي‌كرد من بهترين گزينه‌ براي ايفاي اين نقش هستم. در فيلم، بايد همان نقشي را بازي مي‌كردم كه در آن برنامه تلويزيوني داشتم. از خودم پرسيدم آيا درست است اين نقش تلويزيوني را دوباره در يك فيلم سينمايي بازي كنم؟ آن زمان قرارداد ‌بازي در فيلم ديگري را داشتم. البته مي‌توانستم آن قرارداد را به عقب بيندازم و در «ميليونر زاغه‌نشين» بازي كنم. تهيه‌كنندگان فيلم هم اعتراض نداشتند. ولي فكر كردم بهتر است من فيلم خودم را بازي كنم و آنها هم بازيگر ديگري براي اين نقش پيدا كنند. مي‌دانم كه دني وقتي جواب منفي را شنيد، خيلي ناراحت شد. ظاهرا او انتظار چنين واكنشي را از من نداشت. ولي مي‌دانستم كه آدم خوب و مهرباني است و وضعيت مرا درك مي‌كند. او عشق و علاقه عجيبي به هند دارد و اين خيلي مهم است. بعد از آن كه «ميليونر زاغه نشين» را ديدم، بيشتر متوجه اين نكته شدم. در عين حال، احساس مي‌كنم آتيل كاپور در نقش مجري تلويزيوني، بازي خيلي خوبي ارايه داده و به خاطر اين فيلم، موفقيت خيلي زيادي كسب كرده است.»
برخي از تحليل‌گران سينمايي پس از گفت‌وگوي شاهرخ خان و حرف‌هايش درباره رد دعوت دني بويل، چنين اظهار‌نظر مي‌كنند كه وي اين نقش را به خاطر مكمل بودنش رد كرده است.
قصه فيلم درباره يك نوجوان است و مجري برنامه تلويزيوني در آن، نقش دوم را دارد.
در عين حال، اين خان سرشناس سينماي باليوود مي‌گويد، از رد دعوت بازي در فيلم پشيمان نيست.
اين اولين بار نيست كه شاهرخ خان بازي در يك فيلم موفق را رد مي‌كند. طي سال‌هاي قبل او در فيلم‌هاي «لگان» و «مونابهاي ام بي‌بي‌اس» بازي نكرد.
نقش‌هاي اصلي اين دو فيلم به عامرخان و سانجي دات رسيد و هر دو فيلم طوفاني در گيشه نمايش و سطح عمومي جامعه به راه انداختند.
وي اخيرا هم بازي در «سه احمق» را رد كرد. عامرخانه و سلمان خان دو نقش از سه نقش اصلي فيلم را بازي مي‌كنند و اگر شاهرخ خان هم در آن بازي مي‌كرد، براي اولين بار در تاريخ سينماي هند سه خان بزرگ اين سينما در يك فيلم سينمايي با يكديگر همبازي مي‌شوند.
شاهرخ‌خان مي‌گويد: «دريافت عنوان بهترين فيلم سال از سوي مراسم گلدن گلوب يك لحظه باشكوه و تاريخ بود.«ميليونر‌ زاغه‌نشين» اگرچه فيلمي انگليسي است، اما يك فيلم هندي هم محسوب مي‌شود. به عنوان يك هندي افتخار كردم كه ديدم اين فيلم برنده چنين جايزه بزرگ و معتبري شده است.»ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: «شاهرخ خان» هم به جرگه فيلم‌نامه نويسان كشور خود پيوست و اين روزها سخت سرگرم نگارش فيلم‌نامه «راوان» است.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم، اين بازيگر مسلمان سينماي هند فيلم‌نامه اين فيلم را با همكاري «ديويد بنلو» مي‌نويسد. قرار است كليد فيلم‌برداري «راوان» اواسط تابستان زده شود.
اين فيلم‌نامه حال و هوايي اكشن،علمي - تخيلي و ابر قهرمانانه دارد و شاهرخ خان در آن در نقش ابر قهرماني ظاهر ميشود كه داراي هويتي دوگانه است. با اين حال،اين بازيگر و ديگر عوامل توليد فيلم خط اصلي قصه آن را لو نداده‌اند و قصد دارند تا زمان اكران عمومي، قصه را در اختيار رسانه‌هاي گروهي نگذارند.
«آنوبهاو سينها» كارگرداني فيلم را به عهده دارد. وي قبل از اين پنج فيلم سينمايي را كارگرداني كرده كه هيچ يك موفقيت زيادي در جدول گيشه نمايش كسب نكرده‌اند.
«كارينا كاپور» و «آرجول رامپال» هم بازيهاي شاهرخان در «راوان» هستند و شايعه است كه «جكي چان» هم در آن بازي خواهد كرد.
رسانه‌هاي گروهي هند مانور زيادي بر روي حضور اين بازيگر رزمي‌كار هنگ‌كنگي در فيلم داده‌اند، ولي از سوي چان اين خبر هنوز تأييد نشده است.
شاهرخ‌خان در رابطه با حرفه جديد خود مي‌گويد: «نوشتن را خيلي دوست دارم و هميشه دلم مي‌خواست يك روز كار فيلم‌نامه‌نويسي را شروع كنم ولي حرفه بازيگري مانع از آن مي‌شد كه بتوانم به اين كار بپردازم.حالا كه فعاليت‌هاي بازيگري‌ام را كم كرده‌ام و قصد دارم هر سال فقط در يك فيلم سينمايي بازي كنم،براي انجام كارهاي ديگر فرصت كافي پيدا مي‌كنم. «راوان» اولين تجربه رسمي فيلم‌نامه نويسي‌ام است. در اين كار،كمك زيادي از دوستان و همكارانم گرفته‌ام. البته در سال‌هاي قبل، هنگام بازي در فيلم‌هايم،پيشنهاداتي به كارگردانان مي‌دادم تا فيلم‌نامه بهتر شود. ولي حالا مي‌خواهم نامم را به عنوان يك فيلم‌نامه نويس ثبت كنم.»
شاهرخ‌خان «راوان» را در شركت فيلم‌سازي خودش تهيه مي‌كند.
وي در سال جديد اين بازيگر انيميشن «كوچي كوچي هوتاهه» را روي پرده سينماهاي هند خواهد داشت و به جاي كاراكتر اصلي آن صحبت مي‌كند. اين انيميشن نسخه كارتوني شده فيلم زنده موفق همين بازيگر به نام «كوچ‌كوچ هوتاهه» (1998)است كه به مناسبت دوازدهمين سال نمايش عمومي آن،تهيه شده و به نمايش عمومي در مي‌آيد.
فصل گذشته از اين بازيگر درام ضد تروريستي «نام من خان است» روي پرده سينماهاي هند و 40 كشور جهان بود كه با فروش بالايي روبرو شد.ارسال توسط میلاد

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: شاهرخ خان بازيگر سرشناس و مسلمان سينماي هند در اولين محصول بين‌المللي خود، با لئوناردو دي كاپريو همبازي خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم، اين فيلم كه به صورت محصول مشترك هاليوود و باليوود ساخته مي‌شود يك قصه فرامليتي دارد كه در آمريكا و هند فيلمبرداري مي‌شود.
اين فيلم كه با نام «اكستريم سيتي» جلوي دوربين مي‌رود اولين و بزرگ‌ترين همكاري مشترك سينماي دو كشور هند و آمريكا است.
قرار است كه اين فيلم اواخر سال 2010 جلوي دوربين برود.
گفته مي‌شود بحث اصلي پيرامون توليد اكستريم سيتي در زمان برگزاري جشنواره بين‌المللي فيلم برلين در ماه قبل آغاز شد.
شاهرخ خان همراه با كارن جوهر كارگردان فيلم «نام من خانه است» مهمان جشنواره برلين بودند.
اين فيلم در بخش مسابقه جشنواره برلين شركت داشت اما جايزه‌اي را از آن خود نكرد.
با اين وجود حضور «شاهرخ خان» در برلين باعث شد تا وي با «مارتين اسكورسيزي» و «لئوناردو دي كاپريو» ديدار و ملاقات داشته باشد.
دي‌كاپريو و اسكورسيزي براي فيلم جزيره شاتر كه در بخش مسابقه جشنوره حضور داشت مهمان برلين بودند.
در ديدار بين طرفين پل شرايدر فيلمنامه نويس و كارگردان مستقل سينماي آمريكا نيز حضور داشت.
شرايدر در اين ديدار ابراز تمايل كرد كه فيلمي را با بازي «شاهرخ خان» و «دي كاپريو» كارگرداني كند.
براساس اين گزارش، «مشتاق شيخ» فيلمنامه‌نويس هندي كه در جريان اين ديدار حضور داشت طرح فيلمنامه‌اي را ارائه كرد كه مورد توافق طرفين قرار گرفت.
فيلمنامه اصلي «اكستريم سيتي» را «مشتاق شيخ» با همكاري «شرايدر» مي‌نويسد.
«شرايدر» همان كسي است كه با نگارش فيلمنامه «راننده تاكسي» باعث موفقيت فراوان «رابرت دنيرو» در دهه هفتاد شد.
تحليل‌گران سينمايي پيش بيني مي‌كنند همكاري مشترك او با «شاهرخ‌خان» باعث اعتبار بين‌المللي بيشتر اين بازيگر هندي بشود.
«شاهرخ خان» در يك گفت‌وگوي مطبوعاتي با رسانه‌هاي گروهي هند خبر توليد فيلم «اكستريم سيتي» را تأكيد كرده است.
از اين بازيگر هم‌اكنون درام اجتماعي و ضدتروريستي «نام من خانه است» با موفقيت فراوان روي پرده سينماهاي هند و 40 كشور ديگر جهان است.ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: شاهرخ خان تبديل به ابرقهرمان جديد صنعت سينماي هند مي‌شود. فيلم جديدي كه اين خان بزرگ و مسلمان هندي بازي مي‌كند «را- وان» نام دارد.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم ،شاهرخ خان در اين فيلم مثل تمام ابر قهرمان‌هاي قصه‌هاي كميك استريپي يك هويت دوگانه و متضاد خواهد داشت.
اين بازيگر در قصه فيلم "را - وان " در نقش مرد ساده دلي ظاهر مي‌شود كه يك كارمند معمولي است. ولي زماني كه يك خطر بزرگ جامعه و مردم را تهديد مي‌كند،او تبديل به ابرقهرمان شكست ناپذير مي‌شود. اين ابرقهرمان به كمك قدرت فراواني كه دارد به نبرد با عوامل منفي قصه مي‌رود.
فيلمنامه فيلم اريژينال است و توسط "آنوبهاو سينها " نوشته شده است.او كارگرداني فيلم را نيز بر عهده دارد.
قرار است نقش كاراكتر منفي قصه فيلم را يكي از بازيگران مطرح سينماي هند بازي كند تا بر جذابيت آن افزوده شود.
شايعات حكايت از آن مي‌كند كه بازي در اين نقش به "آنيل كاپور " پيشنهاد شده است.
كاپور كه بيش از سه دهه است نقش قهرمان مثبت محصولات باليوودي را بازي مي‌كند، سال قبل در نقش مجري برنامه تلويزيوني فيلم اسكاري "ميليونر زاغه نشين " ايفاي نقش كرد.
رسانه‌هاي گروهي هند از حضور شاهرخ خان در نقش يك ابرقهرمان استقبال كرده‌اند.
اين بازيگر كه پس از بازي در نقش ضد قهرمان چند فيلم بسيار پرفروش سينماي هند در اوايل دهه نودتبديل به مطرح‌ترين چهره باليوود شد، پس از آن به ايفاي نقشهاي درام و رومانتيك پرداخت.
وي در سال‌هاي اخير يك بار دركمدي اكنش "مه هونا " در يك نقش اكشن و ماجرجويانه بازي كرد.
با وجود موفقيت خوب مالي اين فيلم در جدول گيشه نمايش، شاهرخ خان ديگر به سراغ اين نوع فيلم‌ها نرفت.
تهيه كنندگان "را - وان "قصد دارند آنرا تبديل به يك مجموعه فيلم سينمايي كنند.
صنعت سينماي هند قبل از اين با توليد فيلم "كريش "به سراغ قصه‌هاي ابرقهرمانه رفته است.
اين فيلم كه قسمت دوم "كويي ميل گيا " ساخته راكش روشن است،قصه ابرقهرماني را تعريف مي‌كند كه به نبرد با يك نيروي شيطاني برمي‌خيزد. نقش اين ابرقهرمان را "هريتيك روشن "بازي كرد و قسمت جديد اين مجموعه فيلم قرار است در سال جديد ميلادي به روي پرده سينماهاي هند برود.
جديدترين فيلم شاهرخ خان به نام "نام من خان است " اين هفته به روي پرده سينماهاي هند مي‌رود.
اين فيلم اولين فيلم اين بازيگر در پانزده ماه اخير است كه اكران عمومي مي‌شود.ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: با وجود اكران عمومي دو فيلم جديد در سينماهاي هند،«نام من خان است» تازه‌ترين كار سينمايي «شاهرخ خان» در دومين هفته نمايش هم چنان صدرنشيني جدول هفتگي گيشه نمايش را حفظ كرد.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم، اين فيلم در دومين هفته نمايش خود حدود نيمي از تماشاگران خود را از دست داد و نزديك 12 كرور فروش كرد.
فروش كلي فيلم طي ده روز اول نمايش آن به 60 كرور رسيد. با اين رقم فروش، «نام من خان است» لقب يك كار بسيار پرفروش را گرفته است.
در اين فيلم «كاجول» با شاهرخ خان همبازي است و «كارن جوهر» آنرا بر اساس فيلمنامه‌اي از خود كارگرداني كرده است.
«نام من خان است» اولين محصول پر سر و صداي سال 2010 سينماي باليوود است كه تبديل به فيلمي پرفروش مي‌شود.
تحليل‌گران اقتصادي سينماي هند پيش بيني مي‌كنند فروش كلي فيلم در اين كشور آسيايي به 100 كرور برسد، كه رقم بسيار بالايي است.
«3 احمق» فيلم جديد «عامرخان» كه در آخرين هفته سال 2009 اكران عمومي شد، تا بحال حدود 150 كرور فروش كرده است.
دومين فيلم جدول هفتگي گيشه نمايش سينماهاي هند كمدي درام خانوادگي «تو بات پاكي» است كه نمايش عمومي خود را با افتتاحيه‌اي ضعيف شروع كرد.
اين فيلم جديد جدول اكران، «تابو» و «شرمان جوشي» را در نقش‌هاي اصلي دارد.
عدم استقبال تماشاگران از فيلم باعث تعجب تحليل‌گران سينمايي شد. تبليغات خوب فيلم و نقدهاي مثبتي كه بر آن نوشته شد، باعث خلق انتظارات زيادي براي اين فيلم شد.
اهل فن مي‌گويند اين فيلم هفته آينده به عنوان يك كار كم فروش معرفي خواهد شد.
«3 احمق» عامرخان هنوز هم پس ازگذشت يك ماهاز نمايش عمومي آن، تماشاگران خود را در هند دارد. فيلم هفته قبل رديف سوم جدول گيشه نمايش را به خود اختصاص داد.
اين كمدي جوان‌پسند و آموزشي، هم اكنون لقب يكي از پرفروشترين محصولات كل تاريخ سينماي هند را گرفته است.
دومين فيلم جديد هندي كه هفته قبل در سينماهاي اين كشور به نمايش عمومي درآمد ، فيلم ترسناك «كليك» است.
اين فيلم ترسناك با بازي «شرياس تالپاده» و «صدا» در رديف چهارم جدول گيشه فروش قرار گرفت.
تماشاگران هندي از اين فيلم هم استقبال چنداني نكردند و به همين دليل، «كليك» لقب يك كار كم فروش را از آن خود كرد.
«عاشقي‌ها» كمدي درام غيرمتعارف سينما در چهارمين هفته نمايش خود مقام پنجم جدول فروش را اشغال كرد.
با توجه به هزينه پائين توليد «عاشقي‌ها» اين فيلم لقب يك كار پرفروش و موفق را گرفته است.
«نصيرالدين شاه»، «ويديا بالان» و «ارشد ورسي» بازيگران اين فيلم هستند.ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: «نام من خان است» تازه‌ترين فيلم «شاهرخ‌خان» با يك فروش بالا، صدرنشين جدول هفتگي گيشه نمايش سينماهاي كشور هند شد.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم، اين درام اجتماعي و غير متعارف خانوادگي،در سه روز اول نمايش خود موفق به يك افتتاحيه بالاي 34 كروري شد.
استقبال تماشاگران سينما در سراسر هند از كار جديد شاهرخ خان خيلي خوب بوده است و فقط در دو ايالت از كل ايالت‌هاي هند، فيلم يك افتتاحيه قوي نداشته است.
تمام بليت‌هاي مولتي‌پلكس‌هايي كه فيلم را نمايش مي‌دهند در سه روز اول فروخته شد و در سينماهاي منفرد هم،حدود 80 درصد بليت‌هاي آن فروخته شد.
فيلم كه توسط «كارن جوهر» تهيه و كارگرداني شده، «كاجول» را در نقش مقابل خان اول و مسلمان سينماي باليوود دارد.
در قصه فيلم، شاهرخ‌خان براي پيدا كردن نامزد خود از هند راهي نيويورك مي‌شود و اين در حالي است كه حادثه يازدهم سپتامبر در پيش است.
منتقدان سينمايي قصه فيلم، بازي‌ها و كارگرداني آن را تحسين كرده‌اند و عقيده دارند «نام من خان است» در مقايسه با ديگر محصولات سينماي عامه پسند هند، فيلمي غير متعارف و سنگين است.
اين فيلم در بخش مسابقه امسال جشنواره بين‌‌المللي برلين هم حضور دارد.
استقبال تماشاگران خارجي هم از فيلم خوب بوده است. كمپاني «فوكس قرن بيستم» توزيع بين‌المللي فيلم را در 40 كشور جهان به عهده دارد.
فيلم كه در120 سالن سينماي آمريكا هم به روي پرده رفته است، در سه روز اول نمايش خود حدود 2 ميليون دلار فروش كرد.
اين بالاترين رقم فروش يك محصول باليوودي در آمريكا، در سه روز اول نمايش است.
در عين حال، فروش بين‌المللي 18 ميليون دلاري فيلم در 40 كشور جهان، آنرا تبديل به فيلم ركوردشكن سينماي هاليوود در 3روز اول نمايش در سطح بين‌المللي كرد.
«3 احمق» با بازي «عامرخان» كه در ايام كريسمس اكران عمومي شد، در 4 روز اول نمايش بين‌المللي 21.5 ميليون دلار فروش كرد و ركورددار فروش بين‌المللي يك فيلم هندي در4 روز اول نمايش شد.
با توجه به هزينه بالاي توليد «نام من خان است»، تحليل‌گران اقتصادي سينماي هند هنوز لقب يك كار پرفروش را به اين فيلم نداده‌اند.
در عين حال، پرسشي كه براي اهل فن در هند مطرح شده، اين است كه آيا فيلم شاهرخ خان مي‌تواند ركورد فروش 140 كروري فيلم عامرخان را در اين كشور آسيايي بشكند يا خير.ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم : «شاهرخ خان» بازي در «دون2» را تمام كرد. اين فيلم به دنبال موفقيت مالي قسمت اول در سه سال پيش ساخته مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم ، «فرهان اختر» كه قسمت اول فيلم را كارگرداني كرد، سازنده قسمت دوم آن نيز هست.
سازندگان فيلم آن را دور از چشم رسانه‌هاي گروهي فيلمبرداري كردند و كسي اطلاعي از قصه فيلم ندارد.
شاهرخ خان در قسمت اول فيلم در دو نقش متفاوت بازي كرد. او يك جوان ساده‌دل شهرستاني بود كه به دليل شباهت زياد به رهبر يك گروه خلافكار،جاي او را مي‌گيرد.
قصه قسمت دوم اين اكشن كمدي دلهره‌آور، دنباله ماجراجويي‌هاي اين رهبر خلافكار است.
در پايان قسمت اول فيلم كاراكتر جوان ساده دل كشته مي‌شود و رهبر گروه خلافكار از چنگال پليس مي‌گريزد.
پريانكا چوپرا، آرجون رامپال، ايشا كاپيكار، بومان ايراني و ام پوري ديگري بازيگران فيلم هستند.
فرهان اختر در مورد دومين قسمت فيلم «دون» مي‌گويد: قسمت اول فيلم نسخه دوباره سازي شده فيلم موفق دهه هشتادي «آميتاب باچان» بود و ما مجبور نبوديم قصه‌اي براي آن خلق كنيم. ولي قصه قسمت دوم فيلم كاملا اريژينال است و فقط كاراكترهاي قصه قسمت اول در آن حضور دارند. يك تيم سه نفره فيلمنامه نويس بر روي فيلمنامه آن كار كرده‌اند و احساس مي‌كنم حاصل كار چيز خوبي شده است.
سازندگان فيلم قصد آن را در نيمه دوم سال 2010 به روي پرده سينماها بفرستند.
به اين ترتيب تماشاگران هندي امسال به تماشاي دو فيلم از شاهرخ خان خواهند نشست.
اولين فيلم «نام من خان است» يك درام خانوادگي ضد تروريستي است كه 12 فوريه (كمتر از يك ماه ديگر) همزمان با هند،در 40 كشور جهان هم اكران عمومي خواهد شد.
«كارن جوهر» كارگردان اين فيلم است و «كاجول» نقش مقابل شاهرخ خان را در آن بازي كرده است.
شاهرخ خان سال 2009 هيچ فيلم سينمايي روي پرده سينماهاي هند نداشت و فقط در محصول خانگي خود «بيلو» ‌به عنوان بازيگر مهمان، نقش كوتاهي بازي كرد.
در شرايطي كه دو فيلم از اين بازيگر در سال جاري ميلادي به روي پرده سينماها مي‌رود، او قرارداد بازي در هيچ فيلم ديگر سينمايي را امضا نكرده است.
با اين حال شاهرخ خان مي‌گويد هم‌اكنون در حال مطالعه چند فيلمنامه است كه احتمالا قرارداد بازي در يكي از آنها را به زودي امضا خواهد كرد.ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: صنعت سينماي هند قصد دارد در يك فيلم جديد سينمايي با نام «ارا آيك»، دوباره «شاهرخان» و «آيشواريا راي باچان» را در مقابل يكديگر قرار دهد.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم ، صنعت سينماي هند قصد دارد در يك فيلم جديد سينمايي، دوباره «شاهرخان» و «آيشواريا راي باچان» را در مقابل يكديگر قرار دهد.
در فيلم جديد شاهرخان به نام «آرآيك»، آيشوارياراي باچان، به عنوان بازيگر مهمان بازي مي‌كند.
اين درام خانوادگي جوان پسند را «آتوب‌ هاو سينها» كارگرداني خواهد كرد.
سينها فيلم خود را يك كار اكشن توصيف مي‌كند و خط اصلي قصه آن فاش نشده است.
هنوز معلوم نيست راي باچان در اين فيلم چه نقشي را بازي مي‌كند.
نقش مقابل شاهرخ خان را در«آرآيك»، «كاريناكاپور» به عهده دارد.
سينها قبل از 5 فيلم سينمايي كارگرداني كرده و متخصص ساخت فيلم‌هاي اكشن است
فيلم تازه او قرار است در پايان سال 2010 به روي پرده سينماها برود.
شاهرخ خان و آيشوارياراي باچان آخرين بار سال 2002 در فيلم «ديوداس» با يكديگر همبازي شدند.
در طول اين سال‌ها، صنعت سينماي باليوود چندين بار تلاش كرد كه فيلم مشتركي با حضور اين دو تهيه كند.
اين دو قبل از اين فيلم‌هاي موفق «جوش» و «محبتين» هم با يكديگر همبازي بوده‌اند.
حضور افتخاري راي باچان در فيلم جديد شاهرخان، در حالي است كه «ياش چوپرا» تهيه كننده و كارگردان كلاسيك هندي، گفته به زودي قصد توليد فيلمي را با حضور اين دو بازيگر در نقش‌هاي اصلي دارد.
شاهرخ‌خان در سال 2009 هيچ فيلم مهمي روي پرده سينماها نداشت.
اودر «بيلو» كه محصول شركت فيلمسازي خودش بود،به عنوان بازيگر مهمان بازي كرد.
هفته قبل هم «دالها ميل گيا» به روي پرده سينماهاي هند رفت كه او در آن به عنوان بازيگر مهمان نقش كوتاهي بازي كرده است.
«نام من خان است» فيلم پر سر و صداي اين بازيگر، تا دو ماه ديگر در هند اكران عمومي مي‌شود.
اين در حالي است كه او خود را آماده بازي در قسمت دوم كمدي اكشن ماجراجويانه «دون» مي‌كند.
قسمت اول فيلم در سال 2006 نمايش موفقت آميري در جدول گيشه نمايش سينماها داشت.ارسال توسط میلاد
بازدید : مرتبه
تاريخ : دوشنبه 3 خرداد1389

خبرگزاري شاهرخ خان فیلم: «شاهرخ خان» كه نامش در فهرست 500 مسلمان تاثيرگذار جهان منتشر شده، گفت:به مسلمان بودنم افتخار مي‌كنم.

به گزارش خبرگزاري شاهرخ خان فیلم، دانشگاه آمريكايي جرج تاون در تحقيق جديد خود 500 مسلمان را از بين چهره‌هاي مختلف سياسي، هنري، ورزشي و اجتماعي به عنوان بانفوذترين مسلمانان جهان انتخاب و معرفي كرده است.
نام شاهرخ خان در كنار نام دكتر «عبدل كلام» رئيس جمهور پيشين هند و «آ آر رحمان» آهنگساز هندي قرار دارد. رحمان اوايل سال جاري دو اسكار بهترين ترانه و موسيقي متن را براي درام اجتماعي «ميليونر زاغه نشين» گرفت.
در عين حال در داخل هند شاهرخ خان به عنوان يك مسلمان هندي موفق معرفي شده است. تحليلگران سينمايي و سياسي مي گويند وي اقدامات زيادي براي وحدت و دوستي مسلمانان و هندوها انجام داده است.
شاهرخ خان كه لقب خان و پادشاه باليوود را به خود اختصاص داده است،مدتي قبل دريك گفت وگو اعلام كرد:«من با افتخار مي‌گويم كه يك هندي مسلمان و يك مسلمان هندي هستم. من هم به هندي بودنم افتخار مي‌كنم و هم به مسلمان بودنم.»
انتشار خبر مربوط به حضورشاهرخ خان در بين 500 چهره با نفوذ مسلمان جهان،باعث شادي همزمان مسلمانان و هندوها در كشور هند شده است.
اين بازيگر كه حدود 20 سال قبل فعاليت بازيگري را در هند شروع كرد، سال‌هاست كه محبوبترين بازيگر سينماي هند است و با وجود رقباي سرسختي مثل «آميتاب باچان» و «عامرخان» لقب بازيگر اول صنعت سينماي هند را به خود اختصاص داده است.
اين بازيگر براي سال جديد ميلادي دو فيلم «دولها ميل گيا» و «نام من خان است» را آماده نمايش عمومي دارد.
فيلم اول قرار بود در سال 2009 اكران عمومي شود،ولي اعتصاب دو ماهه تهيه كنندگان هندي عليه مالكان مولتي پلكسها نمايش عمومي آن را به سال جديد ميلادي موكول كرد.
«نام من خان است» هم براي حضور در بخش مسابقه جشنواره بين‌المللي فيلم برلين پذيرفته شده است.
اين اولين بار است كه فيلمي از خان اول باليوود در بخش مسابقه يكي از جشنواره‌هاي معتبر و درجه يك بين‌المللي انتخاب مي شود.
با آنكه شاهرخ خان در سال 2009 فيلمي را روانه پرده سينماهاي هند نكرد،ولي اهل فن او را يكي از مطرح‌ترين چهره‌هاي سينمايي سال معرفي كرده‌اند.
«رب بنادي جودي» آخرين فيلم شاهرخ خان در روي پرده سينماها بود كه در ماه فوريه 2008 به نمايش عمومي درآمد و فروش بالايي در جدول گيشه نمايش كرد.ارسال توسط میلاد
گالری عکس
آرشیو مطالب
مترجم سایت